Prav poseben obisk

Glasni zvonci so že od daleč napovedovali prihod nečesa posebnega. Tradicionalni pustni liki so s svojimi glasnimi zvonci, barvitimi oblačili in maskami vnesli v šolo živahnost in veselje, ki ju prinaša pustno rajanje.

Otroci so imeli priložnost videti in se dotakniti teh izjemnih mask, ki so bile narejene s posebno pozornostjo do detajlov in tradicije.

Obisk kurentov na naši podružnici je bil nepozaben dogodek, ko so se otroci lahko naučili več o svoji kulturi in tradiciji na način, ki je bil zanje zanimiv in nepozaben.

Vsako leto znova nas kurenti spomnijo, da so veselje, pustni smeh in tradicija del naše identitete, ki jih je treba negovati in ohranjati za prihodnje generacije. Njihovo navdušenje je bilo nalezljivo in jutri se bodo otroci tudi sami prelevili v male pustne liki in se podali v pustno rajanje s svojimi prijatelji.

kurenti