Stare igre za mlade generacije

S člani medgeneracijskega društva MGC Danica smo se podali na potovanje skozi čas.

Med živahnim pripovedovanjem so nam razkrili podrobnosti svojega šolskega življenja, od klopi in šolskih tabel do zanimivih zgodb iz razreda.

Naši gosti so nam predstavili še različne igre, ki so jih igrali kot otroci. Skupaj smo se potem zabavali ob igranju teh iger. Občutili smo preprostost in čar iger, ki so bile priljubljene v njihovem času.

Stare igre za mlade generacije

Nato smo se prevesili v sodobnost, ko so učenci 4. razreda s ponosom predstavili svoje znanje in spretnosti na področju informacijske tehnologije in našim gostom pokazali, kako lahko tehnologija postane vir učenja in zabave. Skozi interaktivne predstavitve so učenci ustvarili most med generacijami, saj so delili svoje znanje in spretnosti s starejšimi.

Učimo se drug od drugega

Ob koncu dneva smo spoznali, da smo se ne samo zabavali in učili, ampak tudi stkali trdne vezi med generacijami. Kulturni dan je bil priložnost za spoštovanje preteklosti, hkrati pa tudi za navdih za prihodnost, ki jo soustvarjamo skupaj.