“Naravoslovni dan: Skupaj za čisto prihodnost – Od ogleda čistilne naprave do čistilne akcije v okolici šole”

Naravoslovni dan učencev podružnice je bil izjemna priložnost za raziskovanje in praktično učenje o skrbi za okolje ter odgovornem ravnanju z viri. Ob obisku čistilne naprave smo postali priča zapletenemu procesu čiščenja odpadnih voda, ki nas je opomnil, kako pomembno je skrbno ravnanje z naravnimi viri. Naš odnos do okolja se je tako še bolj utrdil, saj smo spoznali, kako naše vsakodnevne odločitve vplivajo na njegovo kakovost.

Ogled čistilne naprave

Ob zaključku ogleda nismo ostali le pasivni opazovalci, temveč smo prevzeli aktivno vlogo. Zavedali smo se, da lahko s svojimi dejanji naredimo še več. Zato smo se odločili za čistilno akcijo v okolici šole. Dokazali smo, da lahko s svojim delovanjem ustvarimo pozitivne spremembe v našem okolju.

Čistilna akcija

Ta dan nas je naučil, da so naša dejanja pomembna in da lahko s skupnimi močmi dosežemo velike spremembe. Hkrati smo občutili tudi globoko spoštovanje do narave.