Obisk policijske postaje

Drugošolci so se v petek z rednim avtobusom odpeljali v Maribor in pogumno opravili sistematski pregled s cepljenjem. Za nagrado pa obiskali še Policijsko postajo Maribor I, kjer jih je sprejel VPO Marko Rahle. Otroci so si z zanimanjem ogledali sprejemnico, sobo dežurnega policista, opremo, ki jo policisti uporabljajo pri svojem delu, pisarne, v katerih policisti opravljajo razgovore ali pišejo poročila in prostore za pridržanje v kletnih prostorih. Naučili so se tudi, kako ravnati v nujnih situacijah.

Takšni obiski ne samo, da omogočajo otrokom boljšo predstavo o vlogi policije v družbi, ampak lahko tako pridobijo občutek varnosti in zaupanja v policijo ter se naučijo, kako lahko sami prispevajo k varnejšemu okolju. Obisk policijske postaje je tako lahko izobraževalno  in obenem zabavno doživetje za mlade nadobudneže.