Evropski teden zmanjševanja odpadkov

Otroci Podružnične šole Zg. Duplek so v okviru Evropskega tedna zmanjševanja odpadkov z osrednjim poudarkom na problematiki odpadne embalaže pripravili vrsto aktivnosti, ki so ne samo povečale ozaveščenost o tem pomembnem vprašanju, ampak tudi pokazale, kako lahko kreativnost in vztrajnost prispevata k reševanju okoljskih izzivov.

S svojo ustvarjalnostjo in domiselnostjo so iz starih kartonskih škatel, plastenk, papirja in drugih odpadkov ustvarili uporabne izdelke.

Prav tako so se lotili pisanja zgodb in pesmi na temo embalaže in odpadkov.

Pozabili niso niti na pomembnost vizualnega izražanja. Pripravili so razstavo, ki je prikazovala njihove izdelke in umetniške prispevke.

Otroci so pokazali, da s svojo kreativnostjo, vztrajnostjo in zavestjo lahko naredijo veliko za zmanjšanje odpadkov in spodbujanje trajnostnega načina življenja. Ta projekt je bil navdih za vse nas, da tudi sami prispevamo k boljšemu okolju in prihodnosti.