Malčki iz skupine Polžki in učenci 4. razreda združeni v projektu tutorstva

Zaključek projekta tutorstvo je bil prav poseben! Tokrat so malčki iz vrtca obiskali učence 4. razreda, kar je bil še en nepozaben trenutek medgeneracijskega sodelovanja. Vzgojiteljice so ob tej priložnosti podelile priznanja učencem za sodelovanje v projektu in neprecenljivo pomoč v vrtcu.

Tutorstvo je izjemno pomembno za razvoj medsebojnih vezi med različnimi generacijami. Projekt omogoča starejšim učencem, da delijo svoje znanje in izkušnje z mlajšimi vrstniki iz vrtca, kar spodbuja empatijo, strpnost in razumevanje med generacijami. Poleg tega mlajši otroci pridobivajo nove spretnosti in znanje od starejših sošolcev, kar krepi njihov socialni razvoj in samozavest.

Tutorstvo tako ne le povezuje skupnosti, ampak tudi bogati posameznike z neprecenljivimi medgeneracijskimi izkušnjami.

Tutorstvo - zaključek projekta